Sendvičové dřevostavby

Dřevostavby mají dlouhou tradici po celém světě cca 500 let a cca 2500 let na území Čech a Moravy. Dědictví se však v podobě tesařských konstrukcí a architektury staly součástí kulturního dědictví ve všech regionech.
Dřevo je materiál, který člověk používá ke stavbě obydlí v celé jeho historii a již od pradávna oceňuje pozitivní vlastnosti, jež mu skýtá.

Dřevo poskytuje bezkonkurenční univerzalitu (nosné konstrukce, schodiště, okna, dveře, vnitřní zařízení, podlahy, obklady, atd.), snadnou zpracovatelnost a využití v nových technologiích. Tyto vlastnosti spolu s vývojem nových konstrukčních materiálů a teplý, přírodní a pohodový pocit, kterým dřevo oslovuje a fakt, že je ekologický a obnovitelný materiál, který má minimální energetické nároky a příznivý vliv na životní prostředí, staví dřevo bez nadsázky do pozice materiálu pro 21. století.

Dřevěný sendvičový rodinný dům, jehož výstavba nepodléhá sezónnosti, se běžně realizuje v horizontu 5 měsíců (na klíč).

Nepřehlédnutelné jsou také vynikající tepelně izolační vlastnosti a malá tloušťka obvodových stěn, které šetří obytný prostor, za velmi přijatelnou cenu.

Materiálová trvanlivost sendvičové dřevostavby je bezesporu 150-200 let, s důrazem na dobrý konstrukční návrh a běžnou údržbu.

Hledisko požární odolnosti, v současném stavu poznání není také problém, který by měl dřevostavby nějak handicapovat (TF 200 projekt). U dřevostaveb jde bez větších komplikací dosáhnout až 90-ti minutové požární odolnosti.

A nakonec akustické vlastnosti-tak jako u všeho je to i s akustikou stejné-dobrým konstrukčním řešením lze dosáhnout naprosto uspokojivých výsledků (např. systémy Rigips, Knauf).

Dřevo má v moderní nízkoenergetické dřevostavbě zásadní úlohu. Tvoří nosnou konstrukci. Nenosné prvky tvoří i jiné materiály. Kromě dřeva tak domy tvoří především kvalitní izolační materiály, ocelové spojovací prvky, speciální fólie, impregnace, nátěry, obklady a jiné.

Základy stavby jsou z betonu, popř. vyzděné.

V kombinaci těchto materiálů vznikne technologicky vynikající, nízkoenergetický, sendvičový dům, dle vašich požadavků, za velmi přijatelnou pořizovací cenu.